Lyžovačka v Lomnickom sedle štartuje už v sobotu!

Lyžovačka na Lomnickom sedle Zdroj: Región Vysoké Tatry

Najvyššie položená zjazdovka na Slovensku privíta prvých lyžiarov už cez víkend 29. a 30. januára 2022. Najstrmšia zjazdovka v Tatrách je výnimočná nielen unikátnymi výhľadmi ale aj tým, že jej prevádzka je odkázaná výlučne na prírodný sneh.

Vo Vysokých Tatrách sa pripravujú na deň D po týždňoch príprav. „Sedlo sme začali upravovať prakticky hneď, ako nám to podmienky umožnili. Dôležité bolo utlačiť sneh na zjazdovke tak, aby ho nerozfúkal vietor. Postupne ako pripadali ďalšie centimetre sme zjazdovku dolaďovali a dnes už vieme, že v sobotu 29. januára bude pripravená pre lyžiarov,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Na zjazdovke v Lomnickom sedle (2190 m.n.m) je v priemere viac ako meter snehu. Lyžiar na tejto čiernej zjazdovke dlhej 1240 m prekonáva prevýšenie 490 m a priemerný sklon je takmer 47%. Aj preto je určená v prvom rade pre dobrých lyžiarov.

Lyžiarska trať z Lomnického sedla na Skalnaté Pleso a odtiaľ ďalej po červených zjazdovkách zo Skalnatého Plesa až do Tatranskej Lomnice má 5,5 km a je najdlhšou tatranskou zjazdovkou s celkovým prevýšením 1300 m.

Zdroj: Tatry mountain resorts a.s.